Rozstrzygnięcie LOGOPEDYCZNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,Bajka logopedyczna”

W ramach Europejskiego Dnia Logopedy, który obchodzony jest 6 marca Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sandomierzu zaprosiła dzieci 6-letnie, przebywające w oddziałach zerowych z przedszkoli i szkół powiatu sandomierskiego oraz miasta Sandomierz do udziału w IV KONKURSIE LOGOPEDYCZNYM pt. ,,Bajka logopedyczna”

Celem konkursu była zabawa słowem oraz rozbudzenie twórczości plastycznej i językowej u dzieci, szczególnie tych z trudnościami w mówieniu. Priorytetem działań organizatorów konkursu było upowszechnianie wiedzy logopedycznej oraz troska o poprawność językową.

Zadaniem uczestników (grupy) było ułożenie według własnego pomysłu, krótkiej bajki/historyjki logopedycznej, w której treść należało wpleść wybrane ćwiczenia np. usprawniające narządy mowy, ćwiczenia oddechowe, wyrażenia dźwiękonaśladowcze, materiał wyrazowy z trudnymi artykulacyjnie głoskami. Obok treści bajki powinny znaleźć się  ilustracje związane  z fabułą.

Praca   grupowa powinna być wykonana  w formacie A1, techniką dowolną, samodzielnie przez dzieci lub z niewielką pomocą nauczyciela, logopedy.

Na konkurs wpłynęło 18 prac. Komisja oceniała pomysłowość fabuły, trafność ćwiczeń logopedycznych oraz pracę plastyczną z wykorzystaniem różnych technik.

Skład komisji:

Przewodnicząca:

dr Monika Kozera-Wierzchoś- Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sandomierzu

Członkowie:

Marlena Łukawska-Dudek: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sandomierzu

Katarzyna Pisarczyk: Dyrektor BWA w Sandomierzu

dr Małgorzata Kiedrowska: WSHP w Sandomierzu

Małgorzata Lipa: Kuratorium Oświaty w Kielcach

Komisja wybrała następujących zwycięzców:

1 miejsce -Szkoła Podstawowa w Ossolinie

2 miejsce -Publiczna Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego ,,Jędrusie” w Sulisławicach

3 miejsce  - Przedszkole Samorządowe nr 1 w Sandomierzu

Wyróżnienie dla:

· Przedszkola Samorządowe nr 3 w Sandomierzu

· Przedszkola ,,Wesołe Jabłuszko” w Samborcu

Serdecznie gratulujemy!

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, których sponsorami byli nagród było Starostwo Powiatowe w Sandomierzu oraz  Świętokrzyski Kurator Oświaty

Serdecznie dziękujemy dyrektorom przedszkoli, nauczycielom a przede wszystkim dzieciom!

GŁÓWNYM ORGANIZATOREM konkursu była - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sandomierzu

· DYREKTOR PORADNI – dr n. hum. Monika Kozera-Wierzchoś

· LOGOPEDA – mgr Marlena Łukawska-Dudek

PATRONAT HONOROWY  konkursu – Świętokrzyski Kurator Oświaty