„Wiosenne teatralia- czyli spotkanie z komedią”- pod takim hasłem odbył się w ZSGiH XXIII już Turniej Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Sandomierskiego

Patrz, oto teatr, przyszedłeś, boś chciał
Bo tu mądrzej lub chociaż zabawniej
Bo wiadomo, kto gra
Z kogo śmiech, nad kim łza
I że nic się nie stanie naprawdę.

Zbigniew Wodecki; „Teatr uczy nas żyć ...”

„Wiosenne teatralia- czyli spotkanie z komedią”-  pod takim hasłem odbył się w ZSGiH XXIII już Turniej Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Sandomierskiego pod patronatem Starosty Marcina Piwnika. Do udziału w konkursie zostały zaproszone wszystkie szkoły ponadpodstawowe powiatu sandomierskiego. Od początku organizatorom  turniejowych spotkań przyświecały idee i cele dobrej zabawy, integracji młodzieży  i nauczycieli, także zasady zdrowej rywalizacji – i sądząc po klimacie oraz atmosferze spotkania, zostały one w pełni osiągnięte.

Rozpoczynając spotkanie, dyrektor szkoły Bogusława Chruściel serdecznie powitała wszystkich zebranych w auli szkolnej gości i uczestników TURNIEJU, szczególnie gorąco  p. Grażynę Szklarską – członka Zarządu powiatu sandomierskiego, dyr ZSE p. Katarzynę Stawiarską – Bęczkowską, nauczycieli szkoły i opiekunów młodzieży.

Jury w składzie: dr Sylwester Łysiak – wykładowca akademicki, teatrolog w Tarnobrzeskim Domu Kultury, Wojciech Dumin – dyrektor Biblioteki Publicznej w Sandomierzu i Renata Bednarz – nauczyciel ZSE oceniało szkolne talenty w czterech kategoriach, wybranych z polskiej sztuki komediowej. Ogłaszając wyniki, podkreślano wysoki poziom przygotowanych konkurencji.

A przedstawiają się one następująco:

I. Scenka komediowa:

1 miejsce –   LO Chobrzany

2 miejsce – ZSE Sandomierz

3 miejsce – ZSGiH Sandomierz

II. Piosenka z humorem:

1 miejsce –  ZSGiH Sandomierz

2 miejsce – LO Chobrzany

3 miejsce – ZSE Sandomierz

III. Literacka para komediowa:

1 miejsce – ZSE Sandomierz

2 miejsce – LO Chobrzany

3 miejsce – ZSGiH Sandomierz

IV. Portret z uśmiechem:

1 miejsce –   ZSGiH Sandomierz

2 miejsce – ZSE Sandomierz

3 miejsce – LO Chobrzany

Dla wszystkich uczestników międzyszkolnego Święta Sztuki uczniowie branżowych  klas gastronomicznych I stopnia wraz z opiekunami: Edytą Młodochowską, Martą Bator i Krzysztofem Jonaszkiem przygotowali smaczny poczęstunek. Turniejowe spotkanie poprowadzili sprawnie uczniowie klasy IV Technikum Hotelarskiego – Dominika Kaczor i Kacper Dróżdż.

Współorganizatorem corocznej imprezy było, prężnie działające przy ZSGiH Stowarzyszenie Klub Sympatyków Sandomierska MARMOLADA.

Zamykając kolejną edycję TURNIEJU, dyrektor ZSGiH Bogusława Chruściel podziękowała młodzieży i opiekunom za przygotowane programy, za pięknie spędzony wspólnie czas.

Szczególne podziękowania  skierowała w stronę  pomysłodawczyń i organizatorek turnieju – tych samych od 23 lat - Urszuli Chabel i Agaty Łuczak.